مطالب زیر برای یادآوری به خودمه که دارم میون اینهمه حسهای متناقض و مودهای بالا و پایین دست و پا میزنم و باز برمیگردم سر جای اولم!

"... یکی از نیازهای کودک آسیب پذیر درون ، مسائلی است که به بقا برمیگردد( عدم توانایی در تامین زندگی، عدم موفقیت در حوزه ی روابط، ناامنی و بی ثباتی شغلی، شکست های تحصیلی، ...) واین مسائل باعث اضطراب ، ترس و آشفتگی کودک درون میشود.

ترس میتواند زاییده ی یک تجربه ی واقعی دوران کودکی ما باشد، که بعدها در بزرگسالی هم خاطره ی خود را در کودک درون به جا میگذارد، حتی اگر فرد ظاهرن در موقعیت مطمئن، امن و تامین شده ای باشد. این احساس عدم امنیت حتی میتواند به نسلهای گذشته هم برگردد.

احساس عدم امنیت است که از فرد یک جنگجوی ناآگاه میسازد..."

پ.ن.1کتاب شفای کودک درون کمک خیلی خوبی است، اگر تمرینهایش کامل انجام شود.

پ.ن. 2مطالب فوق نظر یونگ در باب کهن الگوی کودک است.

/ 9 نظر / 6 بازدید
عرفان

"مطالب زیر برای یادآوری به خودمه" یعنی ما دممون و بذاریم رو کولمون و بریم؟[ناراحت][نیشخند]

امیر

ای داد ازین کودک درون...نه دوست جان دیونوسوس من یکی نزده بود بالا.میتونم قسم بخورم به حرضت عباس که این یه دفعه رو لااقل من کاره ای نبیدم

لیلی

نه عرفان جان، منظورم این بود که این مطالب برای این کودک لجباز سرکش درونمه، بلکه باورش بشه بفکرش هستم هرچند هنوز تا شفا راه بسیار هست!

رضا قاری زاده

ای بابا می بینم که ما رسما در محاصره ی ژنرالهای ارتش یونگ قرار گرفتیم ... شما هم بعله ؟!![چشمک]

لیلی

آقایان، خانمها! اینجانب، لیلی ...( بخوانید لیلی سه نقطه)، متولد همینجا، تقریبن یک ساله، اصلن هیچ ادعایی بر یونگی بودن نداشته و ندارم؛ فلذا موضوع محاصره و جنگ و شبیخون کلن منتفی میباشد!

ترز

ای بابا ! لیلی جون بدجور گیر دادی به این کودک درون ها! گاهی فکر میکنم این ماجرای یونگ هم داره میشه ماجرای فروید که حسابی چپه فهمیده شد بلانسبت شما!

ٍelham*

حرضت عباس امیروو[خنده] از اسم وبلاگت خیلی خوشم اومد[لبخند]

امیر

دوست جان تعریفت خیلی کیف داشت...ممنون بابت همه لطفت