شب، سکوت، و ستاره!

دلم بی تو میگیرد

کجا فریاد کنم ... که این خانه بی تو خالیست

و شراب ٧ ساله ی سرخ، طعم شوکران سیاه می دهد

بیگمان این شراب نیز

 هفت سال تنهایی خود را  به بیراهه رفته است

که اینچنین گلویم را می سوزاند

 

 

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عرفان

چه می شه گفت جز "عمر تنهای ات کوتاه"؟

ترز

چرا خونه بدون او خالیه؟ پس خودت چی؟ مگر ما به جز خودمون کس دیگه ای رو هم داریم؟ دیگری همیشه دیگری می مونه! بله این بیرحمانه ست اما دیگری همیشه دیگریه . هرکس که باشه.

نازلی

حرف ترز جالب بود.... شعرش از کي بود؟؟؟

رضا قاری زاده

اول در پاسخ به کامنتدونی بگم که بعععععععله خالی میشه خیلی هم خالی میشه اما به شرطها و شروطها و داشتن رابطه ی عاشقانه ی واقعی بین طرفین من شروطها ... چرا؟! خوب عرض می کنم خدمتتون وقتی رابطه ی عاشقانه در اعلی درجه ی وجودی ( که من اعتقاد دارم تنها درجه ی واقعی وجودی هستند و سایر درجه های ادنی مَجاز از این حقیقتند ) بین دو طرف بر قرار باشد این افراد تا جایی در هم ذوب می شوند که در واقع هر دو استحاله می شوند و از دو موجود با شرایط مختلف به یک حقیقت مطلق واقعی در درجه ی برتری بالاتر بدل می شوند فلذا رابطه ای شکل می گیرد که خود دارای شناسنامه و مشخصات منحصر به فردیست که با از بین رفتن منِ تنهایی هر کدام از طرفین و ایجاد مای جدید ( همان رابطه ) حاصل شده است . بنا براین وقتی یکی از طریفین از این معجون جدید خارج شود اصولا آن ماهیت اعلی از بین رفته و چون با اجزاء خرد آن هم دیگر روبرو نیستیم ( چون در فرایند تبدیل کاملا استحاله شده اند ) در واقع خلائی ایجاد می شود که شاید بتوان تنهاییش خواند البته تنهایی نه به معنای عام آن ، تنهایی به همان معنای هجران یا فراق که در ادبیات و عرفان کلاسیکمان هم با آن مواجهیم .

رضا قاری زاده

این اشکها در واقع در مرثیه ی ماهیتی ( رابطه ) جاری می شوند که وحدت در عین کثرت بوده و اکنون متلاشی شده چنان که نه ماهیت واحد را اثری می توان یافت نه نشانی می توان گرفت از اجزای متکثرش ... گمگشتگی انسان معاصر در پی گم کردن آنچه در محاوره ی عامیانه عشق می خوانیمش

لیلی

به رضای قاری زاده: از توضیح روشنگرانه ات خیلی ممنونم! البته عشق زمینی ما کجا و آن عشق ماورایی و ناب کجا؟؟ به ترز: عشقی که بتوانی بی دیگری جاری اش کنی ، نسبت به خود و سایرین، خیلی فرزانگی و خرد میخواهد؛ یا بقول رضا همان گمشدگی انسان در پی گم کردن ماهیت رابطه ...حالا کو تا ما بدان مرتبه برسیم دختر جان!

امیر

7 سال بی راهه...خیلی وصف الحال بود شعرت دوست جان

elham*

چه سنگینه هفت سال بی راهه..

من

يک موقعيت استثنائي که ديگه هيچ وقت به وجود نمياد يک سايت کاملا فارسي جهت کسب درامد ..صد در صد موثر و امتحان شده فقط با ثبت نام در سايت 3000 تومان پول دريافت کنيد هر چه زودتر عضو شويد درجه عضويت شما بالاتره در روز فقط 5 دقيقه وقت بذاريد!!! http://goldenjob.persianblog.ir