امر به *&% و نهی از #$@

چند روزیه بیلبوردهای تبلیغاتی جدیدی توی تهران سبز شدن که روشون تصویر محو یک زن با روسری بصورت یک اثر پست مدرن نقش بسته و زیرش نوشتن:

آیا میشود یک ... را دوست داشت؟!

در راستای پاسخ به سوال فوق الذکر پاسخهای زیر با در نظر گرفتن شرایط محتمله:

١. آیا میشود یک اثر هنری را دوست داشت؟!

مسلمن جواب این سوال با ذوق هنری طرف نسبت مسقیم داره، یا آره یا نه! به بنده و شما هم اصلن ربط نداره!!

٢. آیا میشود تصویر یک زن را دوست داشت؟!

آره یا نه اش میتونه بستگی داشته باشه با نسبت خانوم مذکور با طرف، میتونه هم نداشته باشه! مگه اینهمه آدمی که از عکسای هنرپیشه و خواننده ایرانی و خارجی گرفته تا ورزشکار و مجری تلویزیون و غیره رو دوست دارن جمع کنن دل ندارن؟؟پس نیکی کریمی و جنیفر لوپز و لونا شاد و جاستین هنین و ... با عکساشون چی کار کنن لطفن؟؟؟؟؟

٣. آیا میشود یک زن/دختر/خانوم/بانو/ ضعیفه/ متعلقه/.... را دوست داشت؟!

والله چه عرض کنم، تا حالا که میشد! شاید در سند چشم انداز ٢٠ ساله ی دوم تدبیری اندیشیده اند که نشود!!

۴. آیا میشود یک زن کمی تا قسمتی کم حجاب را دوست داشت؟!

حجاب خانومه چه ربطی به دوست داشتنی بودنش داره؟ حتمن راوی محترم/ محترمه؟؟تا حالا دور ازجون عاشق نشده که ببینه وقتی پای دل میاد وسط دیگه دین و ایمون نمیشناسه، واللا از زمان حافظ و سعدی مرحوم که اینطوری بود، حالا مث که زمونه که عوض شده ، نحوه ی عملکرد هورمونها هم فرق کرده ؟ عجب!!

5. آیا میشود یک زن خیابانی را دوست داشت؟!

اگر بشه سر صبح شنبه چند تا قیافه ی اخمو و بدترکیب رو دوست داشته باشی که مثل عجل معلق وسط میدون میپرن جلوت و سرت داد میزنن : هی ،یقتو درست کن ، همه ی گردنت پیداست ، احتمالن میشه یک زن خیابانی را هم...! چون ازواج سبز رنگ متعهد اصلن احتمال نمیدن که ساعت 8 صبح روز اول هفته، یک قیافه ی خوابالوی بی آرایش با مانتوی بلند و گشاد سیاه و یک عالمه پوشه و روزنامه زیر بغل که هنگام عبور از چهار راه باد بهاری یکمی یقشو به باد میده ، مسلمن نمیخواد بره سره قرار با یک از خدا بیخبر! میخواد؟؟؟

حالا شما بگین آیا میشه یک ....؟!

پ.ن.اصل نوشته اینه: چگونه میشود یک ... را دوست داشت؟!  ولی مگه فرقی هم در اصل موضوع میکنه؟

 پ.ن.۲. به سوال مذکور میشه از منظرهای مختلفی نگاه کرد از جمله اینجا ،ولی ظاهرن همه متفق القولند که حقه ی کثیف و رذیلانه ایست. شرافت انسانی را با داشتن یا نداشتن چادر و لباس خاص نمیشود تعریف کرد آقایان!

 

/ 9 نظر / 3 بازدید
مهرناز

[دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] همین!

رضا قاری زاده

سلام این بیلبورده صبحها که میام سر کار روی مخ من هم بدجوری پاتیناژ می ره ... نتیجه هم نگرفتم ... به کامنتهات سر میزنم تا ببینم کسی چیزی فهمیده یا نه ... شما هم اگر فهمیدید امر به ابلاغ فرمائید لطفاً.

سلام.منم دیدمش تقریبآ فکرایی که کردم مشابه همون چیزاییه که خودت گفتی. اگه به نتیجه ای رسیدی منم خبر کن. تا بعد...

خزر

اگر قصد آن بیلبورد لطافت کلام بوده که کاملا شکست خورده است. صراحتش کمی به وقاحت نزدیک است حتی.

امیر

کارشون رسمن حال بهم زنه

نازلی

منم چند روزی می شه که دیدمش!!!!اولش فکر کردم اشتباه خوندمش بعد دوباره یه جای دیگه شهر که دیدم .دهنم باز موند!!!!این یعنی چی؟؟ جای خالی و می شه با هر چیزی پر کرد ولی مصلمن منظورشون هر چیزی نیست!!اون عکس یکم شطرنجی یه چیزی تو مایه های همه ماست من. تو ..

پویان

سلام.منم دیدمش تقریبآ فکرایی که کردم مشابه همون چیزاییه که خودت گفتی. اگه به نتیجه ای رسیدی منم خبر کن. تا بعد... ((ببخشید دفعه ی قبل اسم یادم رفته بود))